AKU & KOBIDO

AKUPUNKTURA ESTETYCZNA

to synergia wiedzy i doświadczenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz specjalistycznej akupunktury nakierowanej na wspomaganie procesów przeciw starzeniu, poprawiających samopoczucie oraz korzystnie wpływających na ogólną poprawę zdrowia. Akupunktura Estetyczna to autentyczna i funkcjonalna forma medycyny anti – aging, działająca na organizm od środka zarówno, jeśli chodzi o zdrowie jak i wygląd i kondycję skóry.

Akupunktura Estetyczna – wspomaga procesy regeneracji organizmu i naprawy komórek. Użycie tej metody zostawia naturalny efekt odmłodzenia skóry, przez pobudzenie fibroblastów i aktywacji kolagenu w tkankach, co przyczynia się do zagęszczenia skóry i poprawy jej nawilżenia. W zabiegach Akupunktury Estetycznej używane są jednorazowe specjalnie przystosowane igły.

MASAŻ KOBIDO ESTETYCZNY

to technika masażu twarzy pochodząca z Japonii, znana już w czasach starożytnych. Współcześnie jest nazywana japońskim liftingiem twarzy. W odróżnieniu od klasycznych technik masażu – sięga do głębszych warstw skóry, oddziałując na określone punkty podskórne – na podobieństwo akupunktury i akupresury. Dzięki temu masaż Kobido ma wpływ nie tylko na samą skórę, ale pobudza również mięśnie twarzy nadając jej sprężystość i elastyczność.

Masaż Kobido składa się z kilku etapów:

 1. masaż tkanek głębokich – wykonywany na sucho, bez użycia olejku – ma na celu zlikwidowanie napięć mięśniowych,
 2. relaksacja – jej celem są poprawa krążenia, odprężenie, rozluźnienie mięśni oraz redukcja stresu,
 3. drenaż limfatyczny – na tym etapie ruchy stają się coraz bardziej intensywne, bo mają na celu poprawę krążenia limfy, zmniejszenie opuchlizny i obrzęków,
 4. lifting tkanek – najbardziej intensywna część masażu Kobido, mająca na celu poprawę krążenia krwi, zwiększenie temperatury tkanek oraz ich uniesienie,
 5. akupresura – na tym etapie głównym celem jest zadziałanie na pojedyncze punkty w obrębie twarzy, gdzie znajdują się kluczowe mięśnie.

POŁĄCZENIE MASAŻU KOBIDO Z AKUPUNKTURĄ ESTETYCZNĄ

potęguje działanie odmładzające. Są to metody całkowicie naturalne i nieinwazyjne, a regularnie przeprowadzane mają działanie silnie odmładzające i ujędrniające – wpływają nie tylko na kondycję skóry, ale pozwalają zachować także naturalny owal twarzy.

Akupunktura Estetyczna i masaż Kobido mają również działanie zapobiegawcze – skutecznie zmniejszają podatność skóry na oznaki starzenia. Co najważniejsze – efekty japońskiego liftingu twarzy (masażu Kobido) i chińskiej akupunktury estetycznej są trwałe i utrzymują się przez długi czas. Stosowane regularnie, są doskonałą naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Oprócz działania fizjologicznego, masaż Kobido i Akupunktura Estetyczna działają również na emocje i psychikę – łagodzą stres, wprowadzają w stan odprężenia i błogości, co znacznie poprawia nastrój. Skutecznie pomagają w pozbyciu się bólu głowy oraz bruksizmu.

 

Przeciwskazania do masażu Kobido i Akupunktury Estetycznej:

 • Ostre stany zapalne organizmu
 • Stany zapalne skóry (wirusowe, bakteryjne)
 • Cera z silnie popękanymi naczynkami
 • Trądzik różowaty w fazie zaostrzenia
 • Przerwanie ciągłości naskórka (rany)
 • Wysokie ciśnienie tętnicze
 • Zabiegi inwazyjne około zębowe oraz stany ropne
 • Niektóre zabiegi z zakresu kosmetologii i klasycznej medycyny estetycznej
 • Ciąża, okres laktacji
 • Nowotwory

FACETAPING

inaczej taping estetyczny lub taping twarzy, czyli plastrowanie twarzy za pomocą taśm do kinesiotapingu, które wywołuje konkretny efekt, np. zmniejszenie opuchlizny lub podniesienie owalu.

Facetaping reguluje napięcie mięśniowe, które kiedy jest nieprawidłowe, to może wywoływać asymetrię lub opadanie kącików ust. Oprócz tego działanie taśm do kinesiotapingu twarzy polega na podniesienie owalu twarzy, wygładzaniu zmarszczek, a także redukcji opuchlizny. Plastry kinezjologiczne po naklejeniu unoszą skórę i tym samym oddziałują na powięź, mięśnie, a także układ krwionośny i limfatyczny, poprawiając funkcję tkanek i naczyń twarzy.

MASAŻ KOBIDO
& AKUPUNKTURA ESTETYCZNA

Nie chirurgiczny, naturalny lifting twarzy

Bez inwazyjny lifting twarzy na wielu poziomach: skóry, tkanki podskórnej, tkanki tłuszczowej, powięzi oraz mięśni. Poprawia owal twarzy i ujędrnia skórę twarzy i dekoltu. Jest to świetna alternatywa dla medycyny estetycznej.

Odmłodzenie

Poprawia ukrwienie twarzy, przez co wzmacnia się koloryt twarzy, schodzi opuchlizna, a substancje odżywcze są lepiej dystrybuowane do komórek skóry.

Niweluje napięcia mięśniowe

Masaż Kobido relaksuje i odpręża mięśnie mimiczne twarzy przez co redukuje zmarszczki. Po masażu skóra jest bardziej napięta, a twarz wygląda na wypoczętą i promienną. 

Aktywizuje kolagen i regenerację skóry

Połączenie Masażu Kobido i Akupunktury Estetycznej stymuluje metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry twarzy. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny w komórkach, pozostawiając skórę nawilżoną.

KOBIDO

220 zł/ 1 sesję
czas trwania: 75 min
+ ampułka witaminowa/ kolagenowa na zakończenie zabiegu

ACU & KOBIDO

300 zł
1 Masaż Kobido & Akupunktura
Czas trwania: 90 minut

ACU & KOBIDO PAKIET

Pakiet 5 masaży KOBIDO i Akupunktury Estetycznej
1 Masaż Kobido & Akupunktura Estetyczna
300 zł/ 1 sesję
+ ampułka witaminowa/ kolagenowa na zakończenie zabiegu

ACU & KOBIDO TAPING

320 zł/ 1 sesję
Masaż Kobido & Akupunktura Estetyczna
Facetaping ( taping twarzy )

Piękno to nie tylko zadbany wygląd zewnętrzny, to również blask, który bije od wewnątrz.
Kobido i Akupunktura Estetyczna skutecznie zadbają o oba te aspekty.

KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ