MIKROSKOPOWE BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi to nowoczesna technika diagnostyki jakości krwi. Pozwala ona ocenić kondycję naszego organizmu, wykryć zaburzenia ustrojowe na długo przed pojawieniem się objawów choroby, tym samym zapobiec schorzeniom, które mogą nas dotknąć.

DLACZEGO BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI?

W odróżnieniu do tradycyjnych metod analitycznych, w badaniu żywej kropli krwi oceniamy całą krew, a nie tylko jej część. Krew zostaje poddana oględzinom w stanie naturalnym, nie jest zmieniona poprzez barwienie lub inne utrwalające środki chemiczne. W badaniu żywej kropli krwi widać więcej niż w badaniu rutynowym. Obserwacja sposobu poruszania się białych krwinek daje możliwość oceny układu immunologicznego. Ma to duże znaczenie w profilaktyce chorób, które objawiają się obniżeniem odporności.

DLA KOGO?

Badanie to szczególnie zalecane jest osobom, które czują chroniczne zmęczonie, uskarżają się na dolegliwości ze strony przewody pokarmowego, często zapadają na różnego typu infekcje, maja kłopoty z koncentracją i pamięcią, nie mogą schudnąć lub żyją w ciągłym stresie.

BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI POZWALA OCENIĆ:

  • stopień agregacji erytrocytów (co wskazuje na zagrożenie wystąpieniem incydentu zatorowo- zakrzepowego, a także zawału serca i udaru mózgu)
  • obecność kryształków cholesterolu, występujące dużo wcześniej niż w rutynowym badaniu ich podwyższony poziom (może świadczyć o zwiększonemu ryzyku  miażdżycy)
  • problemy z trawieniem (zaburzenia trawienia białek, tłuszczów i węglowodanów)
  • zakwaszenie organizmu (co objawia się chronicznym zmęczeniem, problemami skórnymi, nawracającymi infekcjami)
  • obecność metali ciężkich oraz toksyn
  • obecność pasożytów, grzybów, bakterii
  • stany zapalne, alergie

JAK PRZEBIEGA BADANIE?

Badanie jest nieinwazyjne i niebolesne. Polega na pobraniu kropli krwi z opuszka palca. Kropla krwi jest poddana ocenie pod mikroskopem pod 1600 krotnym powiększeniem w technice ciemnego pola. Pobrana krew jest żywa ok. 20 minut, podczas którego ocenia się żywe komórki oraz inne struktury niewidoczne w tradycyjnych metodach analitycznych. Wynik jest dostępny od razu po badaniu, a lekarz daje pacjentowi zalecenia co do dalszego postępowania.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

W dniu badania nie spożywać kawy. Ostatni posiłek 3 h przed badaniem. Wypić co najmniej 1-1,5l  niegazowanej wody.

 

KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ