ZDROWIE PSYCHICZNE-DEPRESJA

Depresja, nadmierny stres, stany lękowe są jednymi z częstszych problemów zdrowotnych jakie leczymy w naszym Gabinecie. Diagnoza z pulsu może pomóc w znalezieniu przyczyny depresji, zaś akupunktura połączona z ziołami ma pozytywny efekt leczniczy.

UZALEŻNIENIA

Leczenie uzależnienia od tytoniu, narkotyków, alkoholu za pomocą Akupunktury zostało dobrze zbadane w Stanach Zjednoczonych. Rezultat badań wykazał, że jej sukces jest podobny do innych rodzajów terapii, ok. 50%. Dlatego akupunktura w połączeniu z ziołami oraz innymi metodami jakie oferujemy w naszym Gabinecie zwiększa znacznie odsetek powodzeń. Rola akupunktury w rzuceniu palenia nie jest ograniczone do zmniejszenia pragnienia sięgnięcia po papierosa, ale też odpręża pacjenta oraz polepsza jakość jego snu. Ponadto akupunktura leczy wiele schorzeń spowodowanych przez szkodliwe działania tytoniu na układ oddechowy i krążeniowy oraz na symptomy rzucenia palenia. W naszym doświadczeniu efektywność akupunktury zależy od wielu czynników wliczając długość palenia, ilość wypalanych papierosów, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz ilość i częstotliwość leczenia. W wielu przypadkach zastosujemy auriko-­ akupunkturę (akupunkturę uszną) między zabiegami, aby wzmożyć efekt leczenia.

ZESPÓŁ NADPOBUDLIWOŚCI  Z  DEFICYTEM UWAGI

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i Tybetańskiej dwoma najczęstszymi przyczynami tego zespołu są: osłabienie płuc, nadnerczy i tarczycy wraz z niewielką anemią lub nadmiar gorąca i stanu zapalnego w ciele powodując dużą nadpobudliwość. Akupunktura i inne techniki jakie oferujemy jest efektywne w leczeniu nadpobudliwości w tym dzieci.

DEPRESJA  I  STANY LĘKOWE

Depresja i stany lękowe są jednymi z najczęściej występującymi chorobami jakie leczymy. Jest co najmniej dziesięć ich przyczyn. Najpierw ustalamy przyczynę przez diagnozę m.in. z pulsu, potem następuje wybranie najlepszej formy leczenia dla danego pacjenta. W leczeniu łagodnych i umiarkowanych stanów depresji i stanów lękowych nasz odsetek sukcesu jest bardzo zadawalający. W poważniejszych stanach jak choroba dwubiegunowa lub schizofrenia Medycyna Akademicka ma lepsze rezultaty. Poprzez odpowiednia diagnozę przyczyn zaburzeń psychicznych wspomożemy w znalezieniu odpowiedniego leczenie, nawet poza naszym gabinetem.

ZABURZENIA SNU

Problemy ze snem mogą bardzo mocno wpłynąć na jakość życia człowieka. Bezsenność wzmaga odczuwania bólu, niepokój, problemy pokarmowe oraz zwiększa szansę na zapadanie na nowe schorzenia. W Medycynie Akademickiej w takich sytuacjach są najczęściej zapisywane leki nasenne, które wcale nie usuwają przyczyny, lecz mogą doprowadzić do rozchwiania rytmu dobowego i uzależnienia się od nich. Leki te mogą powodować reakcje alergiczne, obrzęki twarzy, zmiany w zachowaniu. Efekty uboczne typu ślinotok, pogorszenie pamięci, pobudzenie oraz problemy z równowagą są wzmożone u starszych osób. W Medycynie Chińskiej i Tybetańskiej bezsenność jest objawem defektu zdrowia i funkcji organizmu, a nie jednostką chorobową. Bezsenność jest często wynikiem dysfunkcji serca i wątroby. Jeśli dopływ krwi do serca jest nieznacznie zmniejszony pacjent będzie miał trudności z zaśnięciem. Jeśli zaś w wątrobie jest stan zapalny pacjent będzie się budził wielokrotnie w nocy. Te wszystkie przyczyny bezsenności są dobrze leczone za pomocą Akupunktury i Medycyny Naturalnej.

KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ