AKUPUNKTURA

NATURALNE ­• BEZPIECZNE ­• BEZ FARMAKOLOGII • SKUTECZNE

Akupunktura, inaczej zhenjiu w języku chińskim, jest starożytną formą terapii przy pomocy igły, która zyskuje coraz większą popularność w zachodnim świecie w leczeniu ostrych i przewlekłych bólów. Podczas zabiegu bardzo cienkie, jednorazowe igły (o średnicy włosa) są wprowadzane do odpowiednich punktów na ciele. W Chinach punkty te są nazywane „węzłami nerwowymi” ( jie). Stymulacja tych punktów ma efekt na centralny i obwodowy system nerwowy, co powoduje uwalnianie substancji chemicznych wewnątrz organizmu, takie jak endorfiny i enkefaliny, które mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeśli cierpisz na przewlekły ból lub na taki, który inne metody leczenia nie przyniosły rezultatu, akupunktura oferuje sprawdzony sposób na jego zwalczenia.

AKUPUNKTURA CZASZKOWA

Jako nieliczni w Europie, oferujemy w naszym Gabinecie wyjątkową formę akupunktury czaszkowej: Zhu’s Scalp Acupuncture. Zhu Scalp Acupuncture został stworzony przez wielkiego mistrza akupunktury, profesora Ming Qing Zhu w latach siedemdziesiątych. Jest to niezwykle skuteczna metoda leczenia wielu jednostek chorobowych, w szczególności neurologicznych oraz emocjonalna-­ psychiatrycznych.

Zastosowanie:

 • Zaburzenia neurologiczne: poudarowe lub w przebiegu innych chorób paraliże kończyń, paraliże połowicze ciała; osłabienie motoryczne lub sensoryczne; zaniki mięśniowe.
 • Zespoły bólowe na tle zmian mięśniowo-­ szkieletowych, neurologicznych, organicznych, psycho-­ emocjonalnych.
 • Rzadkie i ciężkie przypadki: idiopatyczne, trudne do zdiagnozowania stany chorobowe, mające kiepską odpowiedź na inne leczenia.

Leczymy m.in.:

 • Następstwa udarów niedokrwiennych i krwotocznych
 • Zawroty głowy, padaczka
 • Zapalenie nerwu trójdzielnego
 • Zapalenie nerwu twarzowego
 • Ataksje, afazje
 • Stwardnienie rozsiane
 • Mózgowe porażenie dziecięce
 • Choroba Parkinsona
 • Miastenia
 • Zespół Guillaina-­ Barrego

AURIKULOTERAPIA

Aurikuloterapia (inaczej akupunktura uszna) polega na stymulacji ucha zewnętrznego celem diagnozy i leczenia problemów zdrowotnych w innych częściach ciała. Odpowiednie punkty na uszach mogą być stymulowane uciskiem palców lub igłami akupunkturowymi. Na uszach jest zlokalizowany system refleksyjny połączony z centralnym systemem nerwowym. Nakłuwanie odpowiednich punktów na uszach wysyła sygnał elektro-­ chemiczny do mózgu, a ten z kolei wysyła bodziec do poszczególnego narządu bądź układu do reperacji uszkodzenia. Ucho jest homologicznymi obrazem całego ciała. Każdy organ i narząd ma swoje punkty na małżowinie usznej. Stymulacja owych punktów wspomaga ich pracę, co powoduje usprawnienie procesu leczniczego. Akupunkturą uszną można leczyć wiele schorzeń, ale warto dodać, że ma ono szerokie zastosowanie we wspomaganiu rzucenia palenia tytoniu. Specjalne punkty na uszach ułatwiają zmniejszyć głód nikotynowy, co powoduje powolne, ale efektywne ograniczenie ilości wypalanych papierosów.

NADA Protocole (National Acupuncture Detoxification Association). W naszym Gabinecie możemy poszczycić się certyfikatem Protokołu NADA (akupunktura detoksyfikacyjna). NADA jest międzynarodowym stowarzyszeniem na rzecz detoksyfikacji przy pomocy akupunktury usznej. Protokół jest używany w promocji zdrowia psychicznego, w wychodzeniu z uzależnień, wspomaga poprawieniu stanów emocjonalnych i psychicznych.

ELEKTRO AKUPUNKTURA

Ta metoda została opracowana w Chinach w latach trzydziestych. Elektro-­ akupunktura polega na podłączeniu małych elektrod do igieł akupunkturowych, które wysyłają delikatne wibracje. To stymuluje przepływ energii Qi przez punkty akupunkturowe, przez to wzmaga działanie akupunktury oraz procesu leczniczego. Elektro‐ akupunktura może być stosowana prawie we wszystkich zabiegach akupunktury, lecz najlepsze rezultaty są w zaburzeniach neurologicznych, przewlekłych zespołach bólowych, skurczach, paraliżach i urazach. W połączeniu z akupresurą ulepsza miejscowe krążenie, łagodzi ból, rozgrzewa mięśnie oraz usuwa zastój krwi.

KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ