ZWALCZANIE BÓLU

Przewlekły ból zarówno z powodu ucisku nerwu, rwy kulszowej, zmian zwyrodnieniowych mogą być mocno frustrujące. Medycyna konwencjonalna ma trudności w leczeniu nerwobólów.

BÓL KRĘGOSŁUPA i RWA KULSZOWA

Bóle kręgosłupa zarówno z powodu zmian zwyrodnieniowych, rwy kulszowej, dyskopatii lub stanu zapalnego stawów są bardzo bolesne i mogą unieruchomić pacjenta. Rwa kulszowa jest spowodowana przez zapalenie nerwu kulszowego, który zaczyna się od miednicy i biegnie po tylnej stronie kończyny dolnej, aż do stopy. Ból podczas rwy kulszowej jest trudny do leczenia, gdyż nerwobóle są trudne do uśmierzenia przez leki przeciwbólowe. Ma on silnie kłujący charakter, szczególnie podczas nagłych ruchów. Akupunktura działa poprzez stymulację układu nerwowego pozwalając ciału na odzyskania naturalnej równowagi. Są ponadto inne metody na zmniejszenie bólu kręgosłupa bez leku. Wliczamy w to terapię manualną oraz ćwiczenia fizyczne, które składają się z rozciągania i ćwiczeń równowagi. Pamiętać należy, aby pracować nad mięśniami obręczy brzucha, które poprawią stan całego dolnego odcinka kręgosłupa. Bóle kręgosłupa mogą nie zostać wyeliminowane przez ćwiczenia lub fizjoterapię, dlatego tu akupunktura i akupresura przychodzą z pomocą. Zakres ich działania jest dużo głębszy i dłuższy oraz nie tylko uśmierzają ból, ale leczą źródło choroby.

 

BÓL KOŃCZYNY GÓRNEJ

Ból ramienia i barka jest kolejnym trudnym do leczenia schorzeniem ze względu na złożoną budowę stawu barkowego. Jest to staw kulisty składający się z głowy kości ramiennej oraz panewki, połączonych przez więzadła i ochraniane przez chrząstkę. Jeśli dochodzi do uszkodzenia więzadła lub zużycia chrząstki pojawi się ból podczas używania stawu. Akupunktura i akupresura są sprawdzonymi metodami leczenia m.in. zamrożonego barka, łokcia tenisisty lub golfisty, zespołu cieśni nadgarstka. Jeśli doszło do zużycia chrząstki, niestety nie ma sposobu na wyeliminowanie bólu na stałe. Akupunktura jest jednak bardzo pomocna w redukcji bólu na czas oczekiwania na zabieg chirurgiczny oraz na przyspieszenie procesu gojenia po nim.

 

STAN ZAPALNY STAWU

Bóle spowodowane przez stan zapalny stawów zarówno na tle choroby zwyrodnieniowej lub autoimmunologicznej mogą dotykać każdą część ciała. Mogą być to zmiany rozległe lub skoncentrowane do jednego miejsca. Jest to bardzo rozpowszechniony w społeczeństwie problem zdrowotny, który leczony wcześnie nie musi doprowadzać do niesprawności. Można żyć długo i bez bólu z choroba zwyrodnieniową stawów jeśli pacjent wprowadzi zmiany w swoim stylu życia, wliczając w tym medycyną alternatywną. Ci którzy cierpią z powodu choroby zwyrodnieniowej lub autoimmunologicznej uzyskają ulgę od akupunktury, gdyż akupunktura leczy całe ciało i promuje ogólne dobre samopoczucie. Przewlekły i umiarkowany ból może prowadzić do zmniejszenia aktywności i pogorszenia nastroju, co sprzyja do stanów depresyjnych. Dlatego ważne jest holistyczne podejście do pacjenta. Nasze leczenie opiera się na kombinacji zmniejszenia bólu, redukcji stanu zapalnego, modyfikacji diety, wparcia emocjonalnego co w efekcie daje poprawę stanu zdrowia pacjenta.

<span class="boxMed bialyMed">KONTAKT</span>

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

TELEFON

91 42 38 569

(dr Sarantuja) 511 929 178
(dr Solongo) 797 842 609

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ
ul. Parkowa 28/3, Szczecin

TELEFON: 91 42 38 569
(dr Sarantuja) 511 929 178
(dr Solongo)  797 842 609

Copyright Ⓒ 2018 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ