CHELATACJA

Chelatacja jest to zabieg oczyszczania organizmu z toksyn, metali ciężkich i usuwania osadów wapnia, które przez lata odkładają się w tętnicach tworząc złogi. Zabieg ten polega na dożylnym podaniu pacjentowi EDTA (kwas wersenowy) oraz kwas ALA.

Wraz z wiekiem w naczyniach krwionośnych dochodzi do nagromadzenia się związków metali ciężkich i złogów lipidowo- cholesterolowych tworzących miażdżycę. W miarę upływu czasu blaszka miażdżycowa coraz bardziej utrudnia swobodny przepływ krwi, a tym samym zmniejsza ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych do tkanek i komórek. Taki stan może doprowadzać do zatkania tętnic mózgowych powodując ostre niedotlenienie mózgu i w konsekwencji do udaru mózgu lub zmian otępiennych w przebiegu przewlekłego niedotlenienia mózgowia.

Miażdżyca naczyń wieńcowych prowadzi do zawału serca. Poprzez chelatację można usprawnić czynność serca i uniknąć przykrych konsekwencji zaawansowanej choroby niedokrwiennej serca.

Przy pomocy chelatacji można również uniknąć  nieprzyjemnych następstw zatkania naczyń kończyn dolnych, szczególnie u pacjentów z cukrzycą. Często u tych pacjentów dochodzi do przewlekłego niedokrwienia naczyń, a dalej do zgorzeli i konieczności amputacji kończyny.

EDTA jest związkiem nieprzyswajalnym przez organizm i zupełnie nieszkodliwym. Ma on właściwości wiązania jonów metali ciężkich, takich jak: ołów, rtęć, żelazo, kadm, kobalt, cynk, nikiel i miedź.

PRZEBIEG ZABIEGU

Na terapię chelatacji kwalifikuje lekarz po szczegółowym zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Związek EDTA jest rozpuszczany w soli fizjologicznej i podawany pacjentowi w formie kroplówki, która trwa 1,5- 2 godzin. Długość i ilość potrzebnych terapii ustala lekarz. Zazwyczaj jest to 30 lub nawet większa liczba zabiegów, aby uzyskać korzystny efekt leczenia. Przeciętnie przeprowadza się 2-3 zabiegi w tygodniu.

Zalecenie terapii w:

  • chorobie wieńcowej, dusznicy bolesnej, stanie po przebytym zawale serca, stanie po założeniu stentów, by- passy
  • zaburzeniach krążenia obwodowego, chromaniu przestankowym, chorobie Raynauda, Burgera
  • miażdżycy naczyń mózgu, przebytym udarze mózgu
  • powikłaniach cukrzycy
  • owrzodzeniu i żylakowatości podudzi
  • chorobie zwyrodnieniowej stawów
  • chorobie Alzheimera
  • zaćmie, jaskrze
  • innych stanach spowodowane zaburzeniami gospodarki wapnia (m.in: zwapnieniu siatkówki, zaburzeniu słuchu, równowagi, potencji)

 

 

KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ