BEZ IGŁOWE ZABIEGI

AKUPRESURA

jest starożytną metodą leczenia praktykowaną ponad 5000 lat. Polega na ucisku tych samych punktów co punkty akupunkturowe; razem te dwie metody wspomagają się wzajemnie i przyspieszają proces leczenia. Akupresura wykorzystuje ucisk przy użyciu palców, rąk, ramion, łokci, a nawet nóg i stóp. Dobrze wykwalifikowany i doświadczony praktykant wybiera najlepsze punkty i używa odpowiedniej siły, natężenia oraz rytmu podczas zabiegu. Leczenie akupresurą może być stosowane w celu złagodzenia bólu, zmniejszenia napięcia mięśni, poprawia krążenie oraz promuje głębokie stany relaksacji. W naszym Gabinecie akupresura jest łączona z innymi metodami masażu, takie jak masaż szwedzki, masaż leczniczy, masaż kamieniami czy masaż sportowy.

REFLEKSJOLOGIA

Kolejna wielowiekowa metoda leczenia, którego pierwsze wzmianki sięgają starożytnego Egiptu, Indii oraz Chin. W refleksjologii poszczególne punkty i obszary na stopach, palcach oraz uszach odpowiadają specyficznym narządom, kościom oraz układom w organizmie. Ich ucisk powoduje odpowiedź w usprawnieniu funkcji i leczeniu odpowiednich organów i obszarów w ciele człowieka. Niektórzy mogą mylić refleksjologię z masażem. Masaż jest systematyczną manipulacja tkanki miękkiej przy użyciu specjalnych technik: jak dotyk, ugniatanie, tarcie, głaskanie, celem rozluźnienia mięśni. Zaś refleksjologia koncentruje się na obszarach odruchowych na stopie, dłoni i uszach co ma korespondować z innym miejscami w organizmie. Tu używamy technik mikro ruchów palcami i kłykciami rąk, wywierając od słabego do mocnego ucisku wraz z technikami tarcia i głaskania. W refleksjologii lewa stopa odpowiada lewej stronie ciała, zaś prawa prawej. Np. wątroba znajduje się po prawej części ciała, więc jej obszar znajduje się na prawej stopie. Podczas zabiegu praktykant może wykonać zabieg usprawniający cały organizm, bądź skupić się na danym problemie pacjenta. Refleksjolgia jest niezwykle pomocna m.in. w atakach astmy, nerwicach, stanach niepokoju, incydentach sercowo-­ naczyniowych, bólach głowy, stanach napięcia przedmiesiączkowego, zapaleniu zatok, czy wspomóc podczas terapii nowotworów. W w/w stanach sam pacjent jest w stanie sobie pomóc uciskając odpowiednie punkty na uszach, rękach oraz stopach. W naszym Gabinecie chętnie edukujemy pacjentów w odpowiednie punkty refleksjologii.

MOKSA LEKETRYCZNA, LAMPA DTP

(Teding Diancibo Pu)-­ Specyficzne spektrum elektromagnetyczne. Lampa TDP jest zbudowana z płyty ceramicznej pokrytej 33 minerałami, która emituje unikalne widmo niewidzialnej dla oka fali podczerwonej (FIR) w zakresie od 2 do 25 mikrometrów. Fale te są kompatybilne ze spektrum biologicznym człowieka przez co organizm ludzki pozwala na maksymalna absorpcję leczniczej fali podczerwonej. Energia FIR przenika w głąb ciała, co stymuluje mikrokrążenie dostarczając większej ilości tlenu i składników odżywczych do uszkodzonych komórek przy jednoczesnym szybszym wydalaniu toksyn oraz odpadów komórkowych; przyspiesza metabolizm komórkowy; wzmacnia układ odpornościowy oraz łagodzi bóle kostne i mięśniowe. Lampa DTP może być stosowana do redukcji stanów zapalnych i obrzęków, w urazach tkanek miękkich, w łagodzeniu wszelkich bólów kostno-­ mięśniowych, napięciowych oraz w poprawieniu mikrokrążenia.

ŚWIECOWANIE/ KONCHOWANIE

Świecowanie jest to zabieg polegający na zapaleniu ziołowych świec Indian Hopi i zatkaniu nią ucha pacjenta. Prowadzi to do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Ciśnienie krążące dostarcza stężoną parę olejków, wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje efekt uzdrowienia podrażnionych stref oraz wyciąga obsady i zanieczyszczenia z ucha. Lokalnie dostarczone ciepło wzmacnia immunologiczny system obrony i zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu. Cały ten proces jest przyjemny i skuteczny.

Wskazania:

  • Głuchota
  • Delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
  • Podrażnienie uszu lub zatok
  • Katar
  • Szumy w uszach i „dzwonienie”
  • Efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów
  • Regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach
  • Zakłócenia krążenia w uchu
  • Lokalna aktywacja limfy i procesów limfatycznych
KONTAKT

 

GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ

ul. Parkowa 28/3, Szczecin

 

TELEFON

91 42 38 569

(lek. Solongo)    503 998 278
(lek. Sarantuja)  511 929 178

 

Copyright Ⓒ 2022 GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ