W naszym Gabinecie Medycyny Naturalnej leczymy wiele schorzeń dotyczących zdrowia kobiecego. Zaczynamy od konsultacji i zapoznania się z Twoją historią zdrowia, badaniem z pulsu oraz przedyskutowaniem naszych propozycji leczenia.
NIEPŁODNOŚĆ
Leczenie niepłodności za pomocą Akupunktury i Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej były notowane w starożytnych tekstach, a nawet na skorupach długowiecznych żółwi. W jaki sposób ta wielowiekowa medycyna działa? W ciągu ostatnich pięciu lat empiryczne naukowe metody badań potwierdziły następujące wyniki:
- Akupunktura zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych, co znacznie poprawia odpowiedź kobiety do terapii hormonalnej.
- Wykazano, że akupunktura reguluje poziomy hormonów przez modulowanie uwalniania beta‐endorfin w mózgu, co zwiększa poziom hormonów uwalniających gonadotropinę przez podwzgórze, hormon folikulotropowy z gruczołu przysadkowego, oraz estrogenu i progesteronu z jajników.
- Akupunktura zmniejsza stres oraz redukuje nadpobudliwość układu współczulnego.
- Akupunktura ma działanie na cyklooksygenazę i prostaglandynę w macicy, co zmniejsza ruchomość macicy, a to poprawia szansę na zagnieżdżenia się zarodka.
FIBROMIALGIA
Wiele kobiet cierpi z powodu fibromialgii. Niestety medycyna konwencjonalna nie jest w stanie im pomóc. Fibromialgia jest zasadniczo diagnozowana w stanach zapalnych, gdzie nie można rozpoznać konkretnej jednostki chorobowej. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i Tybetańskiej znajdziemy dwie przyczyny dla fibromialgii. Pierwszą z nich jest bardzo słabe krążenie krwi, prawie zawsze z powodu otyłości. Za każde dodatkowe 5 kilogramów powyżej należytej wagi ciała, średnica naszych naczyń krwionośnych są zmniejszona o połowę. Jeśli pacjent ma nadwagę duże grupy mięśniowe oraz nerwy czuciowe, które je oplatają cierpią na chroniczny brak substancji odżywczych i tlenu. Wynikiem tego jest ciągły, przewlekły ból. Akupunktura i Tradycyjna Medycyna Tybetańska są skuteczne w rozszerzaniu głównych podłużnie położonych naczyń krwionośnych, zapewniając tym samym dostarczenie więcej tlenu i substancji odżywczych do niedożywionych grup mięśniowych. Wynikiem tego jest znaczne zmniejszenie bólu w ciągu krótkiego okresu czasu. Druga etiologia jest także z powodu niedożywienia i niedotlenienia mięśni, ale z innego powodu. Niektórzy chorzy na fibromialgię cierpią na anemię lub są blisko dolnych prawidłowych wartości układu czerwonokrwinkowego. Taki pacjent jest bardzo szczupły, ma suchą skórę, problemy ze spaniem; jest zazwyczaj niespokojny i nerwowy i oczywiście cierpi z powodu bólu zwłaszcza w górnej części ciała. Tradycyjna Medycyna Tybetańska dąży do przywrócenia niedoborów płynowych we krwi i ciele. Rezultatem jest zmniejszenie bólu i stanów zapalnych w organizmie oraz przywróceniu witalności.
MENOPAUZA
Menopauza jest zakończeniem miesiączki i płodności u kobiety- definiowane jako okres 12 miesięcy od daty ostatniej miesiączki. Menopauza jest naturalnym procesem biologicznym. Oznacza to, że zdrowa kobieta może i powinna być w stanie przejść przez ten naturalny proces biologiczny bez uciążliwych objawów. Fizyczne i emocjonalne symptomy menopauzy mogą zakłócać sen, drenować energię i przynajmniej pośrednio wyzwalać może uczucie przygnębienia i straty. Tradycyjna Medycyna Tybetańska ma co najmniej 2000- letnią historię leczenia niepożądanych objawów menopauzy. Pacjent może oczekiwać, że główne objawy jak uderzenia gorąca, nocne poty, kołatania serca oraz drażliwość szybko znikną.
PROBLEMY ZWIĄZANE Z MIĘSIĄCZKĄ
Wśród najczęstszych dolegliwości, które leczymy są zaburzenia miesiączkowania. Zarówna jak jej brak lub nadmierne krwawienie, bądź bóle i skurcze podczas miesiączki. Wszystkie te problemy mogą być łatwo usunięte za pomocą Akupunktury. Bóle w czasie miesiączki są prawie zawsze spowodowane przez blokadę w naczyniach w podbrzuszu. Może to być spowodowane przez skurcze naczyń w podbrzuszu, nadmierne zimno w dolnej części brzucha, włókniaki, torbiele lub przez endometriozę. Wszystkie te stany są zwykle możliwe do poprawienia poprzez serię wizyt Akupunktury i wykorzystania Tradycyjnej Medycyny.
ZESPÓŁ NAPIĘCIA PRZEDMIESIĄCZKOWEGO
Zespół napięcia przedmiesiączkowego odnosi się do szeregu fizycznych i psychicznych objawów, które występują ok 5-11 dni przed miesiączką. W Medycynie Chińskiej i Tybetańskiej zespół napięcia przedmiesiączkowego jest spowodowane najczęściej przez słabe ukrwienie w wątrobie podczas miesiączki. Poprzez ulepszenie krążenia w tętnicy wątrobowej (która dostarcza 70% krwi do wątroby) można wspomóc w zwalczaniu objawów tego zespołu. Chińczycy odkryli prawie 2500 lat temu, że emocjonalne rozchwianie jest rezultatem zmniejszonego ukrwienia w wątrobie. Przez wieki ustanowili kilka metod na usprawnienie przepływu krwi przez ten ważny organ. Jak tylko wątroba działa prawidłowo, psychiczna i emocjonalna huśtawka zdecydowanie się zmniejsza.
DEPRESJA PO PORODOWA
Urodzenia dziecka jest jednym z największych wysiłków dla ciała kobiety. Utrata znacznej ilości krwi i płynów podczas porodu połączona z brakiem snu podczas pierwszego roku dziecka, przyczynia się do ogromnego zmęczenia, stanu lęku i depresji u kobiety. Medycyna Akademicka leczy takie stany suplementacją żelaza jeśli występuje anemia, terapią hormonalną bez lub razem z lekami przeciw depresyjnymi. Tradycyjna Medycyna Naturalna ma inny stosunek i podejście do tego stanu. Poprzez Akupunkturę, zioła i masaże relaksujące można odbudować witalność i siłę kobiety, która cierpi na depresję po porodową. Rezultat jest zazwyczaj lepszy niż podejście akademickie, gdyż pacjentka uzyskuje harmonię i witalność życiową sprzed ciąży.
GABINET MEDYCYNY NATURALNEJ
ul. Parkowa 28/3, Szczecin
TELEFON
(lek. Solongo) 503 998 278
(lek. Sarantuja) 511 929 178